FAQ

Odstráni Caffenu® čistiaca kapsula vodný kameň z môjho kávovaru?

Nie, Caffenu® čistiaca kapsula funguje v prednej časti kávovaru. Nie je určená na vstup cez zadnú časť – nádrž na vodu vášho zariadenia Nespresso® a nie je vyrobený z tých správnych zložiek. Na odvápnenie zariadenia používajte tekutý čistič vodného kameňa Caffenu®.

Ako často by som mal používať čistiacu kapsulu?

Odporúčame používať čistiace kapsule Caffenu® po každých 30 šálkach kávy.

Bude používanie výrobku ovplyvňovať chuť mojej kávy?

Čistiaci prostriedok vo vnútri kapsuly nezanecháva žiadne zvyšky a nezanecháva škvrny vo vašom zariadení. V skutočnosti, pretože pomáha zbaviť sa staršej kávy vo vnútri Vášho kávovaru, zlepšuje vôňu a chuť Vašej kávy, čím zabezpečuje, že zakaždým dostanete tú najlepšiu chuť.

Môžem piť to, čo je vo vnútri kapsuly?

NIE! Prosím pozorne dodržiavajte pokyny pre použitie. To, že výrobok je bezpečný pre použitie v potravinárstve, neznamená, že je bezpečné ho piť. Uistite sa, že ste po použití čistiacej kapsule v zariadení, zlikvidovali vodu v pohári. Kapsule na čistenie môžete uložiť vedľa bežných kapsúl na kávu. Nedôjde ku krížovej kontaminácii.

Je použitie čistiacej kapsule v mojom Nespresso® kávovare bezpečné?

Čistiaca kapsula presne sadne a nepoškodí Váš kávovar Nespresso®. Zatvorenie páčky môže byť o niečo ťažšie, avšak toto zaistí správne utesnenie a umiestnenie kapsuly.

Poškodí kapsula môj Nespresso® kávovar?

NIE! Práve naopak, pravidelné používanie predĺži životnosť Vášho zariadenia.

Môžem použiť čistiace kapsule v mojom Nespresso® kompatibilnom kávovare?

Áno, ak je vaše zariadenie určené pre kapsuly Nespresso®. Čistiaca kapsula bude fungovať vo vašom kompatibilnom kávovare.

Bude to fungovať v mojom Nespresso® U kávovare?

Áno, bude fungovať, ale postupujte podľa špecifických pokynov pre stroje U® a U Milk®, pretože tieto zariadenia automaticky vysúvajú kapsulu. Ak sa kapsula z akéhokoľvek dôvodu nevysunie automaticky, môžete ju zatlačiť ručne, aby ste ju vysunuli.

Bude to fungovať v inom kávovare?

Nie. Táto kapsula je špeciálne navrhnutá len pre kávovary značky Nespresso® a kompatibilných zariadení. Ak by ste sa chceli informovať o inom systéme kapsúl, kontaktujte nás priamo, pretože neustále vyvíjame nové produkty.

Bude to fungovať v  Nespresso® Vertuoline alebo  v komerčnom kávovare?

Nie. Táto kapsula je určená len pre kávovary Nespresso® Grand Crus, viď Kompatibilita kávovarov.

Uniká voda, je to normálne?

Áno, trochu vytekajúcej vody z prednej strany alebo zozadu je normálne.

Kapsule spľasli, je to normálne?

Niekedy kvôli tlaku a faktu, že v kapsule nie je viac materiálu (na rozdiel od kávy vnútri kávovej kapsule, aby držala svoj tvar) sa môže scvrknúť, ale toto je v poriadku a nepoškodí to Váš kávovar. Toto je tiež jeden z dôvodov, prečo Nespresso® nedokáže vytvoriť vlastnú čistiacu kapsulu, pretože ich mäkký hliník sa rozpadne bez kávy vnútri, ktorá by držala jej tvar.

Čo je SABS?

Juhoafrický úrad pre štandardy (SABS) je popredným poskytovateľom obchodných služieb pre organizácie po celom svete, ponúkajúc širokú škálu služieb pre certifikáciu systému manažérstva, testovanie výrobkov a certifikáciu a štandardizáciu. Úrad poskytuje normy, ktoré zvyšujú konkurencieschopnosť Juhoafrickej republiky a ktoré sú základom ochrany spotrebiteľa, zdravia, bezpečnosti a životného prostredia.